Aktuality SČK

Informácie z ústredia Slovenského červeného kríža

CELOSLOVENSKÁ ZBIERKA SČK 2018

Slovenský Červený kríž aj v tomto roku vyhlásil celoslovenskú verejnú zbierku. Od 23. apríla do 6. mája 2018 boli v uliciach slovenských miest a obcí naši dobrovoľníci a obyvatelia sa mohli do zbierky zapojiť dobrovoľným príspevkom do pokladničiek.

Predbežná - záverečná správa vyúčtovania verejnej zbierky SČK
V priebehu dvoch týždňov sa do pokladničiek podarilo vyzbierať celkovo 27 556,30 €.
Hrubý výnos zbierky: 27 556,30 €.
Celkovo vyzbieraná suma je zároveň aj čistým výnosom, ÚS SČK si na zbierku neuplatnil žiadne náklady.

Vyzbieraná suma 27 556,30 € bola zaslaná územným spolkom SČK a bola použitá na:
1. ochranu zdravia,
2. rozvoj sociálnych služieb, vzdelávania a telovýchovy,
3. rozvoj dobrovoľníckej činnosti,
4. rozvojovú spoluprácu a humanitárnu pomoc,
5. podporu práce s deťmi.ĎAKUJEME VŠETKÝM, KTORÍ SA DO ZBIERKY SČK ZAPOJILI!

Študentská kvapka krvi 2016

Podľa čoho spoznáte dobrého študenta, podľa dobrých známok? Ľudí, ktorí potrebujú krv, vaše známky vôbec netrápia. Ich zdravie, či život závisí od vašej ochoty darovať krv. Pre nich je hrdinom študent každej krvnej skupiny, bez ohľadu na počet A-čok či E-čok v indexe.

Heslom tohtoročnej Študentskej kvapky je "Nech si, aký si, potrebujeme aj tvoju krv!" V poradí už 22. študentská kampaň Slovenského Červeného kríža začína 17. októbra 2016 a potrvá do 18. novembra 2016.
Výsledkom predchádzajúcich 21 ročníkov kampane sú tisícky pravidelných darcov krvi z radov mladších i starších ľudí - nielen študentov, ktorí tým majú možnosť preukázať svoju dospelosť.
Video

Počas kampane sa darcovia krvi môžu zapojiť do súťaže o 10 cien, ktoré venuje spoločnosť Celimed a Slovenský Červený kríž. Všeobecné podmienky a prihlasovací formulár do súťaže nájdete v prílohách nižšie. Vyplnený súťažný formulár pošlite poštou na adresu Slovenský Červený kríž, Grösslingová 24, 814 46 Bratislava alebo mailom na sutaz@redcross.sk.

Krv môžete darovať každodenne od pondelka do piatka na všetkých odberových miestach NTS SR a vo vyhradených dňoch na hematologicko-transfúznych oddeleniach nemocníc. Harmonogram mobilných odberov je k dispozícii v PDF nižšie.Kampaň zameranú na oslovovanie darcov krvi organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR (NTS SR) a hematologicko-transfúznymi oddeleniami (HTO) nemocníc. Kampaň je chránená ochrannou známkou Slovenského Červeného kríža.

Študentskú kvapku krvi 2016 podporili:

Celimed - OMRON, Vodax - pramenitá voda Lucka, 2create a www.mojakrvnaskupina.sk.       

Viac na:    

https://www.redcross.sk/kampane/studentska_kvapka_krvi_2016


Čin humanity 2015

Slovenský Červený kríž vyhlasuje Čin humanity 2015. Cieľom 12. ročníka je oceniť ľudí, ktorí v priebehu roka 2015 neváhali riskovať vlastné zdravie či nasadiť vlastný život, aby zachránili iný, častokrát úplne cudzí. Obraciame sa preto na širokú verejnosť, aby nám pomohli nájsť záchrancov života.

Ak poznáte niekoho vo svojom okolí, kto zachránil ľudský život, alebo pomohol pri jeho záchrane, dajte nám vedieť a vyplňte formulár, ktorý podpísaný zašlite na adresu Slovenský Červený kríž, Grösslingová 24, 814 46 Bratislava, alebo e-mailom na zdenka.vybochova(a)redcross.sk

Vaše návrhy očakávame najneskôr do 26. februára 2016.

Slávnostné oceňovanie sa uskutoční v rámci osláv Svetového dňa Červeného kríža/Červeného polmesiaca 4. mája 2016 v Bratislave, kde budú pozvaní významní predstavitelia politického a kultúrneho života.

Oceneným bude odovzdaná medaila Slovenského Červeného kríža "Za záchranu života"

Osobné údaje poskytnuté prostredníctvom návrhu na ocenenie budú spracované v súlade so zákonom výlučne na tento účel.    

viac na:      

https://www.redcross.sk/kampane/cin_humanity_2015